طراحی داخلی: چیست؟

ما اغلب در مورد طراحی داخلی می شنویم، اما طراحی داخلی دقیقا چیست؟
طراحی داخلی، طراحی فضاها و فضاهای داخلی برای استفاده مشترک در یک مکان بسته مانند خانه و یا محل کار است.
این تعریف به معنای دقیق آن است، اما مفهومی بسیار گسترده تر و حتی گاهی انتزاعی دارد.

طراحی داخلی به جای “طراحی دکوراسیون” امروزه عبارات رایجی هستند. بیایید با هم بفهمیم که در واقع مفهوم دقیق آن چیست. طراحی داخلی اکنون عبارات رایجی است که در مجلات و وبلاگ ها می‌خوانیم و در وب سایت های مبلمان، دکوراسیون و وسایل خانه پیدا می کنیم. ما هر روز آنها را در ارتباطات تبلیغاتی فعالیت های مربوط به مبلمان به معنای وسیع می‌بینیم.

طراحی داخلی

اما بیایید بیشتر به آنچه که یک طراح داخلی واقعاً انجام می دهد و مهمتر از همه نحوه انجام آن تمرکز کنیم. طراحی داخلی توجه خاصی به جنبه های کاربردی و کاربری زندگی در خانه دارد. مثلا مبلمان باید اندازه مناسبی داشته باشند و فضاهای عبور و مرور رعایت شود. اثاثیه باید به گونه ای راحت و کاربردی چیده شوند، مواد و فناوری ها باید از کیفیت خوبی برخوردار باشند و هیچ گونه خطری برای سلامتی افرادی که از اتاق ها استفاده می کنند وجود نداشته باشد.

علاوه بر این، یک طراح خوب قادر خواهد بود مشتریان خود را از طریق یک سری سوالات بشناسد و تفسیر کند و در واقع درک کند که سلیقه، ترجیحات، علایق و شخصیت آنها چیست. به طور خلاصه، طراحی داخلی به شما این امکان را می دهد که فضاهایی را روی فضای خانه افرادی که آنها را اشغال می کنند طراحی کنید. محیط هایی را ایجاد می کند که بتواند ساکنان خود را خوشحال کند و زندگی آنان را بهبود بخشد.

ما آنها را توسط حرفه ای ها، از معماران گرفته تا خرده فروشان، تلفظ می کنیم، اما واقعا طراحی داخلی چیست؟ و چرا استفاده از این سرویس هنگام آماده سازی یا بازسازی منزل بسیار مهم است؟

برای شروع با یک بیانیه قاطع، می توان گفت که طراحی داخلی به معنای “آرایش مبلمان” حتی به روش بهینه نیست. چنین تعریفی بدتر از تقلیل کننده خواهد بود.

در دهه گذشته، شخصیت طراح داخلی در ساخت ساختمان‌ها، اعم از دولتی یا خصوصی، اهمیت چشمگیری پیدا کرده است. اما وای بر شما که باور کنید این فقط یک مد فعلی است. اوضاع مطلقاً اینطور نیست. حتی در گذشته معماران زیادی (و دیگران) را می‌یابیم که با مفهوم طراحی داخلی سروکار داشته‌اند.

موضوعی که هم دانش فنی و هم دانش هنری و روانی را در خدمت قرار می دهد. خوب بله، طراحی داخلی با روانشناسی همراه است و درست است. فضاها باید منعکس کننده روح و نیازهای کسانی باشد که آن فضاها را اشغال خواهند کرد. تجهیز خانه شما همچنین به معنای نگاه کردن به داخل و تفسیر خودتان است.

طراحی داخلی چیست؟

طراح داخلی فضاها و اشیاء طراحی را بدون غفلت از موارد استاندارد در نظر گرفته شده برای فضای داخلی خانه طراحی می کند. به طور خلاصه، تمام مکان هایی که ما ساکن هستیم و در اتاق ها و اتاق ها زندگی می کنیم.

طراحی شامل توجه به جنبه های زیبایی شناختی، عملی و کاربردی زندگی در خانه است. از اندازه مبلمان گرفته تا احترام به فضاها تا اثاثیه هایی که به شکلی راحت و کاربردی چیده شده اند تا کیفیت. انتخاب مناسب از مواد و فناوری های با کیفیت خوب، برای هماهنگی کلی و سفارشی سازی محیط.

این یک شخصیت خلاق است، فارغ از مدرک یا دیپلم، دانش اولیه او از معماری، تاریخ هنر، طراحی و روانشناسی اساسی خواهد بود. طراح باید فردی همدل باشد که بتواند خود را لغو کند و نیازهای مشتریان را تفسیر کند.

چه عملیاتی انجام می‌شود؟

یک قطعه مبلمان فقط با مبلمان ساخته نمی شود، بلکه با لوازم جانبی، نورپردازی، لوازم خانگی و غیره ساخته می شود. اگر همه صداها در یک زمینه به خوبی سازماندهی شده جمع نشوند، ناهماهنگی های زیبایی شناختی یا عملکردی ایجاد می شود.

این اتفاق می‌افتد که خانه‌هایی را می‌بینیم که در نگاه اول، هیچ چیز اشتباه یا نامناسبی ندارند، اما چیزی نامناسب را پیشنهاد می‌کنند: به طور کلی «چیزی» گمشده می‌توانست از کار یک طراح خوب ناشی شده باشد.

دکوراتور اغلب با طراح داخلی اشتباه گرفته می شود: تفاوت بین این دو در این است که اولی فقط به جنبه زیبایی شناختی یک فضای داخلی می پردازد، برای مثال انتخاب اشیا، رنگ دیوارها یا نقاشی ها، طراح با این حال، او باید بتواند راه حل های خلاقانه ای را توسعه داده و به کار گیرد و دانش فنی برای گزینه ها و فضاهای مختلفی که طراحی می کند، داشته باشد.

یک طراح داخلی واقعی، در واقع، شهود و مهارت های گوش دادن را توسعه می دهد تا به یک مترجم خواسته ها و نیازهای مشتری تبدیل شود. شما مجبور نخواهید بود او را جایگزین کنید

در انتخاب‌ها، اما باید نیازها و سلیقه‌های او را جلب کند و آنها را از طریق تخصص حرفه‌ای خود ترجمه کند، که با تکمیل یک پروژه بهینه، به اشتراک‌گذاری جدیدی سرازیر می‌شود.

ویژگی های طراحی داخلی خوب چیست؟

طراحی داخلی شامل فرآیندی خلاقانه و هرگز یکسان است، همچنین برای حل مشکلات، گاهی اوقات ظاهراً نامحلول، ایجاد شده توسط سازه ساختمان، و همچنین برای ابداع راه حل هایی با تأثیر زیبایی شناختی خوب، همگام با روندها، با این حال، انطباق آنها با هدف آخر

یک متخصص طراحی داخلی یک فروشنده ساده نیست، هدف او نباید فروش آن شی یا مبلمان خاص به هر قیمتی باشد. هدف او باید این باشد که خود را به طور کامل به جای مشتریش بگذارد، نیازهای فعلی و همچنین نیازهای آینده او را تفسیر کند. او نه تنها باید شخص مقابل خود را تفسیر کند و سعی کند محیطی را ایجاد کند که تا حد امکان با شخصیت او مطابقت داشته باشد، بلکه باید در تفسیر فضاهای موجود و بهینه سازی آنها در صورت لزوم خوب عمل کند.

زندگی روزمره مشتریان، که در آن آشپزخانه خاص یا در آن اتاق نشیمن اتفاق می‌افتد، باید هر روز منعکس کننده رفاه و رضایت باشد و تفاوت بین یک فضای داخلی دلپذیر اما بداهه و یک فضای واقعی طراحی شده را نشان دهد.

همچنین بخوانید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *