سبک مدرن: دکوراسیون مدرن چه ویژگی هایی دارد؟

سبک مدرن از انقلابی در دنیای معماری بین دو جنگ متولد شد که در آن هر طرح و معیار زیبایی شناختی تجدید نظر شد. حتی امروزه یکی از مهم ترین جنبش های تاریخ معماری به شمار می رود. ماهیت مدرنیسم کارکرد یا نیاز به هر فضای طراحی شده برای دستیابی به بهترین کاربرد ممکن است. این جنبش استادان بسیاری را که هنوز در زمره بهترین‌های تاریخ به حساب می‌آیند به ارمغان آورد. در سال 1936 در آمریکا این جنبش را سبک بین المللی نیز می نامیدند، دقیقاً به این دلیل که کل جهان را متحول کرده بود.

خانه مدرن

سبک مدرن چیست؟

بنابراین سبک مدرن در مبلمان به چه معناست؟ با این حال، این یک مفهوم است که ارتباط نزدیکی با معماری خانه دارد که در طول سال ها تکامل یافته است. پیوند بین زیبایی و هدف ضروری است، هیچ چیز اگر کاربردی نباشد نمی تواند زیبا باشد. سبک مدرن کنونی مفهوم مدرنیسم اصیل را به ارث برده است اما به آرامی با ایده مینیمالیسم اشکال و فضاها ادغام شده است که بسیار معرف معاصر بودن ما است. مواد مورد استفاده برای مبلمان به سبک مدرن ساده، اغلب روشن و صیقلی هستند. فضاها به روشی مناسب بین فضاهای باز و اثاثیه کالیبره شده اند و رنگ ها خنثی یا تیره و همیشه یکدست هستند.

مدرن یا مینیمال؟

خیلی ها تعجب می کنند که واقعاً چه تفاوت هایی بین این دو سبک وجود دارد. در طول سال ها، مدرنیسم قطعا به مفهوم مینیمال نزدیک شده است، در واقع، سبک مینیمال به عنوان جنبه ای از مدرنیسم کلاسیک متولد شد! تفاوت بین این دو سبک همیشه چندان واضح نیست. در اصل سبک مینیمال نوعی مدرنیسم است. سبک دکوراسیون مدرن در انتخاب رنگ‌ها و مواد سخت‌تر است. یک خانه می تواند بسیار مدرن باشد و دارای مصالحی مانند چوب باشد که هرگز در سبک مینیمال استفاده نمی شود. سبک مینیمال در موادی که همیشه خطی، هندسی و همیشه به سمت سفید تمایل دارند محدودتر است. در مینیمالیسم، رنگ‌های بسیار کمی می‌بینید، فقط سایه‌های سیاه و سفید را می‌بینید و سبک، اثاثیه را در سطح زیبایی شناختی به حداقل ممکن می‌رساند. از طرف دیگر سبک مدرن بیشتر بر اساس ساختار خانه و عملکرد اشیا است. در سبک مینیمال، فضا به عنوان یک انتخاب زیبایی شناختی و در سبک مدرن به عنوان یک نیاز کاربردی کاهش می یابد.

آیا سبک مدرن برای من مناسب است؟

سبک مدرن شاید سازگارترین سبک از همه انواع سبک های دکوراسیون باشد، دقیقاً به این دلیل که زیبایی شناسی چندان محدود کننده نیست. اکنون این یک توصیف بسیار مبهم و گسترده از سبک است، جنبه های بسیاری از سبک مدرن وجود دارد که به نوعی می توان آن را با هر کسی تطبیق داد. می توان گفت با تفریق، کسانی که از سبک مدرن پیروی می کنند، کلاسیک و باروک را دوست ندارند، سبک صنعتی خشن را دوست ندارند و از سبک کانتری گریزان هستند…

ویژگی های دکوراسیون سبک مدرن

چه چیزی یک خانه مدرن را می سازد؟

 • خطوط و اشکال بسیار ساده و اغلب خطی
 • روشنایی
 • سطوح براق یا شفاف
 • عملکرد
 • سفید اما نه تنها
 • عملی بودن و سادگی
 • کیفیت به جای کمیت

ویژگی هایی که بیشتر سبک مدرن را متمایز می کند، کاربردی بودن فضا و سادگی ظریف است. با این اوصاف، بسیاری از عناصر دیگر وجود دارند که در ساخت خانه به سبک واقعی مدرن نقش دارند:

 • اشکال – در سبک مدرن هیچ گونه استحکامی در اشکال وجود ندارد، همانطور که شاید در سبک مینیمال بیشتر مشهود باشد. در این سبک، شکل ها تمیز و ساده و حتی نامنظم هستند اما همیشه بسیار آرام باقی می مانند.
 • رنگ ها – سفید همیشه در خانه های مدرن وجود دارد اما نه تنها. در حقیقت هیچ رنگ ممنوعه ای وجود ندارد، اگر بخواهید می توانید یک خانه زرد فوق العاده مدرن داشته باشید! پرکاربردترین رنگ‌ها سفید و مشکی با تمام سایه‌های مختلف آن‌ها هستند، اما دیدن خانه‌های مدرن پر از رنگ بیشتر و بیشتر می‌شود!
 • نور طبیعی – دقیقاً به این دلیل که خانه های مدرن اغلب با معماری ساختمان گره خورده اند، نور طبیعی معمولاً همیشه فراوان است. خانه های مدرن معمولا پنجره های بسیار بزرگی دارند که نور را به داخل می دهد و فضا را روشن می کند
 • مواد – در سبک مدرن، مواد براق و صاف بسیار مورد استفاده قرار می گیرند که به روش های لوکس درمان می شوند
 • تکنولوژی – طراحی مدرن روز به روز بیشتر و بیشتر تکنولوژیکی می شود. فناوری روز به روز در حال تبدیل شدن به بخشی از شیوه مبلمان ما است، خانه های هوشمند یک واقعیت هستند!

جزئیات

در خانه های مدرن جزئیات اغلب پنهان است. به عنوان مثال، آشپزخانه ها، کمدها و کابینت‌ها اغلب فاقد دسته یا دستگیره هستند. سطوح تا حد امکان آزاد گذاشته می شوند تا مواد مورد استفاده برجسته شود. حتی به عنوان مثال، مبل‌ها همیشه ساده هستند و جزئیات تزئینی کمی دارند: مواد و پوشش‌ها همیشه برجسته می‌شوند، نه اینکه یک مبلمان را با چیزهای اضافه تزئین کنند.

همچنین بخوانید:

سبک کلاسیک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *