دیوار پشت تلویزیون: 10 ایده عالی برای دیوار تیوی

وقتی صحبت از ایجاد یک نقطه کانونی در اتاق نشیمن می‌شود، به نظر می رسد صاحب خانه همیشه یک چیز را فراموش می‌کند: دیوار پشت تلویزیون. در حالی که اتاق‌های نشیمن بدون تلویزیون با آثار هنری عظیم و شومینه‌های زیبا عالی به نظر می‌رسند، اما این واقعیت را منعکس نمی‌کنند که 99 درصد اتاق‌های نشیمن ما در اطراف تلویزیون متمرکز هستند.

و چرا نباید دیوار پشت تلویزیون را تزئین بکنند؟ اتاق نشیمن برای راحتی و آرامش ساخته شده است و سرگرمی معمولاً هر دوی این موارد را همراهی می‌کند. حقیقت تاسف بار این است که در حالی که تلویزیون ها برای هر اتاق نشیمن مدرن ضروری هستند، اما وقتی از آنها استفاده نمی‌شود دیدن آن ها در این فضا عالی نیستند.

مگر اینکه بخواهید هزینه زیادی برای خرید تلویزیون خاص خرج کنید و دیوار گالری مورد نیاز برای “پنهان کردن” این واقعیت را ایجاد کنید که تلویزیون دارید، باید راهی پیدا کنید که دیوار تلویزیون خود را کمی جالب تر کنید. نگاه کن اینجا جایی است که دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون وارد عمل می‌شود، و چند راه مختلف وجود دارد که می توانید برای آن پیش بروید.

امروز می‌خواهیم برخی از راه‌های مورد علاقه خود را برای ایجاد دیوار برجسته تلویزیون، از دیوار چوبی عمودی تلویزیون گرفته تا دیوار بتنی تلویزیون، و چند ایده دیگر که ممکن است در مورد آنها نشنیده باشید، تجزیه و تحلیل کنیم.

1. دیوار پشت تلویزیون از سنگ مرمر و چوب

در حالی که سنگ مرمر در چند سال گذشته در مد حضور داشته است، نمی توان بی زمانی مد بودن آن را انکار کرد، و همین امر در مورد سبک های چوبی نیز صدق می‌کند. ترکیب سنگ مرمر و چوب، زمانی که به درستی انجام شود، می‌تواند پس‌زمینه‌ای برای تلویزیون شما ایجاد کند که مینیمالیستی است، اما به دور از خسته‌کننده بودن یا کلیشه‌ای بودن. سنگ مرمر سفید چشم را جلب می کند، در حالی که لت های چوبی روشنایی آن را می شکنند و حس گرما را به فضا اضافه می کنند. این دو ماده در کنار هم به تلویزیون شما اجازه می‌دهند که از نظر بصری به‌جای یک مربع تیره و بی‌هدف در وسط اتاق نشسته است، مانند یک بخش مکمل از فضا به نظر برسد.

دیوار پشت تلویزیون با سنگ مرمر و چوب ترمو

برای ساخت ترکیبی از این مدل که هزینه زیادی هم بابت سنگ مرمر پرداخت نکنید، می‌توانید از ماربل شیت که قیمت مناسبی هم دارد (حدود 1 میلیون تومان در زمان فعلی) استفاده نمایید و سبک مرمر را در دیوار پشت تیوی خود پیاده کنید.

همچنین برای اینکه قیمت دیوار پشت تلویزیون شما با توجه به حضور چوب طبیعی ارزان تر تمام شود، می‌توانید از چوب های ترمو موجود در بازار به جای چوب های گران قیمت استفاده کنید. نوع دیگری هم از ترمو در بازار موجود است که با ام‌دی‌اف ساخته شده است و طرح ها و رنگ های متفاوت بیشتری هم دارد. اما ترموود چیز دیگری برای سبک دادن به دیوار پشت تلویزیون شما خواهد بود.

باکس های کناری موجود در این دیوار تی وی، از MDF ساخته شده است.

2. دیوار پشت تلویزیون به سبک کلاسیک

پانل دیواری شیار دار یا تخته های عمودی ظاهری کلاسیک ایجاد کرده است، اما اگر با سلیقه اجرا نشود، طرح جالبی نخواهد شد. در اینجا، پنل به خوبی طراحی شده زیرا به رنگ تیره رنگ آمیزی شده است، پس زمینه ای برای بیرون آمدن قفسه بلوط سفید فراهم می کند، در حالی که به طور طبیعی تلویزیون را در همان زمان استتار می کند. خطوط عمودی مینیمالیستی پانل های دیواری تخته‌ای به بافتی یادآور دهه 50 می افزاید، بدون اینکه احساس کنید قدیمی یا در اعمال آن زیاده روی شده است.

3. دیوار پشت تلویزیون مشکی رنگ

اگر می‌خواهید از پوشش دیوار صرفنظر کنید و در عین حال به تلویزیون شما کمک کند تا با فضا ترکیب شود، یک دیوار مشکی رنگ‌آمیزی شده گزینه عالی است. در حالی که هیچ بافتی را که با صفحات زبانه دار و شیار دار یا پانل های دیوار چوبی مشکی ارائه می شود، دریافت نمی کنید، ظاهری تمیز و مینیمال با کنتراست عالی خواهید داشت.

اگر فضای باریک‌تری دارید، می‌توانید کل دیوار را رنگ کنید، یا با یک خط تمیز برای ایجاد جدایی در یک اتاق نشیمن وسیع‌تر، مانند کاری که با MDF در این پروژه تصویر بالا انجام دادیم، بروید. فقط نوار افقی مد شده را فراموش نکنید!

4. تصویر زمینه بتنی برای پشت دیوار تلویزیون

هر فضای داخلی برای این ظاهر مناسب نیست، اما کاغذ دیواری بتنی می تواند لهجه ای باورنکردنی برای فضای مناسب ایجاد کند. آپارتمان هایی که در حال حاضر کمی از آن “زیبایی شناسی اتاق زیر شیروانی” دارند، می توانند با یکپارچه سازی ظاهر بتن اکسپوز، به ویژه در پشت تلویزیون، به سطح بالاتری بروند.

5. دیوار پشت تلویزیون چوبی به رنگ مشکی

اگر سعی می کنید اتاق نشیمن خود را تاریک و مینیمال نگه دارید و در عین حال بافتی را در خود جای داده است، دیوار چوبی مشکی پشت تلویزیون احتمالا بهترین گزینه است. بهترین راه برای دستیابی به این ظاهر این است که چند پانل دیواری چوبی مشکی تهیه کنید که در دکوراسیون داخلی امروزی محبوبیت زیادی پیدا کرده است. پس از آن تنها چیزی که نیاز دارید پایه تلویزیون با شومینه داخل آن است. وقتی آن را پیدا کردید، به ما اطلاع دهید!

6. دیوار پشت تلویزیون با قالب گیری قاب دیواری

قاب دیواری، همچنین به عنوان قالب گیری و ابزار دیواری شناخته می شود، ظاهر دیگری است که اخیراً از بین رفته است و می توانید دلیل آن را ببینید. این سبک به دهه های گذشته برمی گردد و قطعاً ظرافت ویکتوریایی را به هر اتاق و در این مورد، اتاق نشیمن اضافه می کند. نه تنها باعث می شود فضا احساس بلوغ کند (بدون قدیمی بودن)، بلکه تلویزیون را به همان شکلی که ممکن است در گذشته قاب نقاشی را قاب کرده باشد، قاب می کند. چند لایه رنگ سبز جنگلی اضافه کنید و در کمترین زمان مانند خانواده سلطنتی اروپایی زندگی خواهید کرد.

7. دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون وود پلانک عمودی

این اتاق نشیمن مدرن و در عین حال روستایی دارای روندهای امروزی بدون از دست دادن زمان ماندگاری است که مشخصه طراحی عالی است. تقریباً همیشه می توان با استفاده از مواد واقعی، در این مورد، چوب، برای بیان یک بیانیه، به این بی زمانی دست یافت. در حالی که ممکن است کفپوش روی سقف را کمی در نظر بگیریم، دیوار طبیعی بلوط همچنان برنده است.

8. دیوار تلویزیون چوبی عمودی

این ظاهر مجموعه‌ای از پروژه‌هایی را که قبلاً به آنها نگاه کرده‌ایم ترکیب می‌کند – بافت جالب تخته‌ها، ترکیب شده با آن دانه‌های طبیعی چوب بلوط که بسیار غیرقابل مقاومت است، به‌خصوص اگر به دنبال یک سبک مدرن اسکاندیناویایی یا میانه‌قرن باشید. زیبایی شناختی اگر احساس اعتماد به نفس دارید، می توانید این پروژه را به یک پروژه DIY کامل تبدیل کنید، یا می توانید از پانل های دیواری چوبی برای بازسازی این پروژه استفاده کنید.

9. با گالری عکس

خوب، به خودی خود یک دیوار تاکیدی نیست، اما حداقل ارزش ذکر افتخاری را دارد. طراح داخلی برای ایجاد این دیوار گالری در اطراف تلویزیون استفاده کرده است، که اساساً از هنر متمایز نیست. قطعاً به مینیمالیستی بودن سایر سبک‌هایی که به آنها نگاه کردیم نیست، اما با این وجود اگر به دنبال چیزی التقاطی‌تر هستید، زیباست.

10. دیوار چوبی عمودی گردو

بسیار خوب، به عنوان متهم مقصر، ما نمی توانیم از این نگاه سیر شویم. دیوارهای چوبی مدرن و امروزی به نظر می رسند، اما همچنین برای قرن ها بخش مرکزی طراحی ژاپنی و اسکاندیناوی بوده اند. این کنار هم قرار دادن دیوارهای برجسته چوبی را به یکی از آن پروژه‌های خانه عالی تبدیل می‌کند، زیرا می‌دانید که در ده سال دیگر مانند امروز بی‌انتها به نظر می‌رسد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *