بازسازی خانه در سال 2024: 8 نکته برای بدست آوردن بهترین طراحی

آیا بازسازی کردن خانه شما در سال 2024 هنوز راحت است؟ برای بدست آوردن بهترین طراحی با کارایی منحصر چه باید کرد؟

بازسازی مسیری طولانی و کاملاً پر پیچ و خم است. این طبیعی است، با وجود کوچک سازی های همه و برخوردهای سطحی برخی ها، همیشه همین بوده است.

مانند زمانی است که باید به یک کشور غیرقابل دسترس سفر کنید: بهتر است از قبل مطلع شوید، مسیر را برنامه ریزی کنید و حداقل حاشیه را برای اتفاقات غیرقابل پیش بینی باقی بگذارید. فقط باید بدانید که چگونه از 70 درصد خطاها جلوگیری کنید.

ما از این فرض شروع می کنیم که با وجود نفرات مختلفی که به نوبت در صحنه حضور دارند (تکنسین ها، شرکت ها، حسابداران، تامین کنندگان، کارگران، مدیران پروژه، مهندسان کارخانه، کارشناسان بانک…) قهرمان واقعی بازسازی شما هستید.

هیچ کس نمی تواند جای شما را بگیرد و با بودجه شما تصمیم بگیرد یا انتخاب ها را به طور واضح بررسی کند. بنابراین، بدون شکایت یا قربانی آسان. شما باید خود را با صبر و حوصله مسلح کنید و آماده و مایل به مقابله با مشاغل باشید و از کشیدن تمام آسیب های دوران کودکی خودداری کنید.

از کجا شروع کنیم

آشپزخانه مدرن بازسازی شده در سال 2024 اولین قدمی که باید بردارید این است که ایده ای از کاری که قرار است انجام دهید بسازید تا بتوانید آن را به تکنسینی که شما را دنبال می کند یا شرکتی که کار را انجام می دهد، در میان بگذارید. بدیهی است که ایده مورد بحث به مقررات شهرسازی احترام می گذارد و قانونی (و حتی قانونی) است.

من اغلب پیشنهادات مختلفی را می بینم و می شنوم، به ویژه در مورد افزایش آسان حجم، “بستن” هر چیزی یا تخریب سازه های باربر. مسئولیت های ساخت و ساز و همچنین خطرات نقض برنامه ریزی شهری بسیار سنگین است. خبر خوب: گاهی اوقات “ایده های ناسالم” را می توان به طور قانونی اجرا کرد، فقط از یک تکنسین یا دفتر فنی شهرداری سوال کنید.

در این مرحله شما دو گزینه دارید: یک مسیر پروژه را با یک معمار/مهندس/ نقشه بردار انجام دهید یا این کار را به تنهایی با شرکت انجام دهید و تنها بخش بوروکراتیک موضوع را به تکنسین واگذار کنید.

من ممکن است تعصب داشته باشم، اما اگر مقوله حرفه ای من وجود دارد، به این دلیل است که واقعاً مفید و کاربردی است، و همچنین زیبایی شناختی در مواجهه با یک نوسازی.

من می خواهم به این نکته اشاره کنم که تکنسین ها همه یکسان نیستند، نه بین دسته های مختلف (مثلاً یک نقشه بردار مهارت های متفاوتی با یک مهندس دارد) و نه بین دسته های یکسان (دو معمار می توانند مهارت های بسیار متفاوت یا متضادی داشته باشند).

این بدان معنی است که شما باید از قبل با دقت انتخاب کنید که چه کسی برای موقعیت شما حرفه ای مناسب خواهد بود. در واقع، غیرمعمول نیست که بیش از یک چهره حرفه ای در بازسازی یکسان شرکت داشته باشند، دقیقاً به این دلیل که با جنبه های مختلف سروکار دارند.

این ایده که بازسازی ساده و بی دردسر است باید فقط یک شعار باقی بماند. در واقعیت اصلاً آسان نیست زیرا یک سفر پیوسته از انتخاب است. و اگر مجبور باشید چیزهای زیادی را انتخاب کنید، می توانید اشتباه کنید یا مضطرب شوید.

خانه خود را در سال 2024 بدون استرس بازسازی کنید

بازسازی خانه در سال 2024 یکی از توصیه‌هایی که بی‌علاقه به شما می‌دهم این است که از همان ابتدا هیچ جنبه‌ای را دست کم نگیرید. این بدان معنا نیست که تصمیم گیری در مورد هر جزئیات 3 سال طول می کشد، اما اینکه در مسیر صحیح، کلیدی است که می تواند زندگی شما را نجات دهد.

اگر تصمیم دارید به یک طراح شایسته و جدی تکیه کنید، واقعاً می توانید هم در مورد نتیجه و هم در مورد روند جاری احساس راحتی کنید. با این حال، اگر مسیرهای دیگری را انتخاب کنید یا تکنسین را به طور تصادفی انتخاب کنید، می توانید از همان ابتدا با موقعیت های ناخوشایندی مواجه شوید.

منظورم این نیست که با داشتن یک معمار در کنار شما، هرگز لحظات استرس یا تنش وجود نخواهد داشت (هیچ کس معصوم نیست!)، بلکه می توان با روحیه ای متفاوت روبرو شد، داشتن یک متخصص در کنار شما، یکی که قبلا چندین مورد را تجربه کرده است و به خوبی می داند که چگونه با مشکلات مربوط به یک لحظه خاص کنار بیاید.

خانه خود را در سال 2024 بازسازی کنید

به نظر من این پروژه برای بازسازی بسیار مهم است. بدون یک ایده و برنامه روشن از کاری که قرار است انجام دهید، فقط صحبت است.

در نظر بگیرید که علاوه بر بخش زیبایی شناختی وسایل منزل، بازسازی از کمیت و همچنین جزئیات تشکیل شده است. اگر پروژه ای در دست ندارید، چگونه از نظر فیزیکی می دانید که چقدر مواد لازم دارید، هزینه یک کار خاص چقدر است یا ایجاد آن چقدر طول می کشد؟

زمان بندی را با دقت در نظر بگیرید

خانه یک سیستم پیچیده است که از قطعات به هم پیوسته تشکیل شده است. این بدان معنی است که شما نمی توانید یک بازسازی کلی را تنها در 2 ماه برنامه ریزی و انجام دهید. آنها افسانه های پریان را تبلیغ می کنند تا خود را خوب جلوه دهند. در واقع آنقدر سریع نیست.

در واقع باید در نظر بگیرید: زمان واگذاری کار به تکنسین، تکنیک های بررسی و پروژه، انتخاب و محاسبه مصالح و کارها، تملک شرکت، موارد اداری (مجوزها و اسناد)، خرید مصالح، ساخت و ساز کارها و سیستم ها، تدارکات، “روزهای مرده” بین یک کار و کار دیگر، روند خرید مبلمان، کارهای نهایی و بسیاری جزئیات دیگر در حال انجام است.

ما به یک عصای جادویی نیاز داریم، نه؟!؟ با این حال، انجام شده است.

هیچ کس دوست ندارد تحت فشار کار کند. مخصوصاً برای شرکت هایی که خطر تقریبی کار یا تسریع در اتمام نهایی را دارند که یکی از مهم ترین موارد در یک خانه است، بنابراین خطر ایجاد لغزش خطرناک وجود دارد.

توصیه می‌کنم زمانی کار را شروع کنید که تصور روشنی از هزینه‌های کلی دارید، بنابراین پس از ایجاد پروژه قطعی و در عین حال به خرید مصالح، کف، پوشش‌ها و اجزای لوله‌کشی نزدیک شوید. اگر یک مفهوم راهنما ندارید، شروع کار خطرناک است زیرا کار مطمئناً با سکسکه و انتظارات مختلف پیش خواهد رفت.

بودجه خود را با دقت در نظر بگیرید

به نظر من بودجه هزینه ای باید از ابتدا برای تکنسین ها مشخص باشد. در به اشتراک گذاشتن آن، شاید برای یک موضوع فرهنگی یا شخصی، متوجه سکوت خاصی می شوم، اما گاهی اوقات این اطلاعاتی است که تقریباً باید از مشتری «اخاذی» شود.

برای اثاثیه ای که می توان مرحله به مرحله یا بعد از مدتی ایجاد کرد، حاشیه بیشتری وجود دارد. با این حال، همه کارها باید قبل از رسیدن اثاثیه ثابت تکمیل شوند.

10% را برای رویدادها و تغییرات غیرمنتظره در مرحله ساخت و ساز کنار بگذارید. سعی کنید بیشتر از چیزی که می توانید جویده نشوید، روی یک طراحی خوب و مواد با کیفیت سرمایه گذاری کنید نه اینکه آن را برای وسایل غیرممکن یا خیلی مد روز هدر دهید. اگر خرید ملک را نیز اضافه کنید، هزینه های بازسازی می تواند زیاد باشد، در واقع، بسیار زیاد. به همین دلیل است که رقمی است که باید در زمان مشخص شود.

هزینه متوسط ​​برای بازسازی کلی شامل مواد نسبتاً با کیفیت (مانند پارکت و اسلب سنگی بزرگ) حدود 1000-1200 یورو در متر مربع است. واضح است که این هزینه ای است که همیشه باید به صورت موردی ارزیابی شود.

اگر در دوران قبل از کووید بازسازی کرده اید، در نظر بگیرید که امروزه مواد و کارکرد 20 تا 25 درصد (گاهی اوقات حتی بیشتر) افزایش یافته است، بنابراین مهم است که به قیمت های 5 سال قبل فکر نکنید.

مدیریت احساسات

هیچ کس در مورد آن صحبت نمی کند، اما مولفه احساسی در بازسازی تأثیر قابل توجهی در نتیجه دارد. مشتریان، تکنسین ها و شرکت هایی هستند که کار با آنها خوشایند و سودآور است. با این حال، برخی دیگر از نظر خلقی غیرممکن هستند.

من همیشه می گویم نوسازی یک سفر است. این می تواند جالب، سرگرم کننده یا پر از رویدادهای غیرمنتظره باشد و بنابراین باید میل و شهامت برای رویارویی با همه موقعیت ها، حتی پیچیده ترین آنها را داشته باشید. در عوض، من اغلب نقش‌آفرینی خطرناکی را می‌بینم که در آن خودمان را پشت پیش‌برداشت‌ها و ادعاها سد می‌کنیم و در نهایت کل فرآیند را بد تجربه می‌کنیم.

عده ای هستند که در اولین سختی ها ناامید می شوند. دیگرانی که نمی توانند گذشته منفی را ببینند. این یک مسئله شخصیتی برای برخی است، اما ممکن است برای همه بسیار دشوار شود: فقط مدیریت افراد.

گاهی اوقات منفی ها شادی ها و تعریف ها را تحت الشعاع قرار می دهند. ما روی یک نقص کوچک تمرکز می کنیم و از پیچیدگی کار و “تلاش” ایجاد آن قدردانی نمی کنیم.

اگر بازسازی به خوبی پیش نمی‌رود، به این معنا که اگر هماهنگی بین طرف‌های درگیر وجود نداشته باشد، همیشه توصیه می‌کنم قبل از درگیری متوقف شوید و در مورد آن صحبت کنید یا یک نقطه ملاقات مشترک پیدا کنید یا حتی واحد عامل را تغییر دهید.

چهره های زیادی درگیر هستند و همیشه با هم تیمی را ایجاد می کنند. کار نتیجه یک تلاش کلی است، هرگز مسئولیت آن تنها یک نفر نیست.

حقیقت این است که امروز باید کمی فنی باشید، کمی روانشناس باشید تا خوب کار کنید.

به سازمان توجه کنید

روی سازماندهی کاری خوب سرمایه گذاری کنید. اگر عجله خاصی دارید، می‌توانید به شرکت‌هایی تکیه کنید که همه چیز (ساخت و ساز، سیستم‌ها، تکمیل…) را انجام می‌دهند.

با این حال، اگر می‌خواهید چیزی را ذخیره کنید یا از “بالاترین محدوده” اطمینان حاصل کنید، باید منتظر زمان اضافی باشید زیرا برخی از کارگران (مانند کارگران تخصصی رزین یا دکوراتورهای داخلی) باید از قبل رزرو شوند زیرا آنها بسیار شلوغ هستند. در سایر سایت های ساختمانی

“همه چیز فورا” یک ایده نسبتا بعید در ساخت است.

برخی از فرآیندها به زمان انتظار فنی نیاز دارند (مانند لکه هایی که نیاز به خشک شدن دارند): به هم پیوستن این کارها به شما امکان می دهد برای پیشرفت پروژه یا انجام اولین دورهای شناسایی برای اثاثیه وقت بگذارید.

این جزئیات را نباید دست کم گرفت: هنگامی که کارگاه ساخت و ساز به پایان رسید، احساس خواهید کرد که باید “همه چیز را دوباره از آنجا شروع کنید”.

صفر» برای اثاثیه، با احساس پایان ناپذیری خانه. به همین دلیل است که اثاثیه باید در چارچوب دیده شود تا چند ماه دیگر پس از اتمام کار منتظر ماند.

“میخوام بیام تو خونه!!!” این فریاد درد است که سازمان بد باعث می شود فرد فریاد بزند.

در هر صورت، مطمئن نیستید که اگر یک معمار در کنار خود داشته باشید، فرآیندها به میزان قابل توجهی سرعت می‌گیرند: همانطور که قبلاً به شما گفتم، تصمیم‌گیری با شماست، بنابراین اگر کالا یا مبلمان را به صورت فیزیکی خریداری یا سفارش نکنید. ، هیچ تکنسینی قادر به انجام معجزه نخواهد بود!

بدون شک تکنسین می‌تواند به شما در بهینه‌سازی زمان‌ها و تصمیم‌های “مناسب” کمک کند تا قدم به قدم پیش بروید.

ارجاعات مربوط به شرکت

پاداش 110% به ما آموخته است که بهتر است قبل از ادامه کار به دنبال منابع شرکت های ساختمانی باشیم. کسانی هستند که سوخته اند زیرا شرکت ها کار را تقریبی کرده اند یا کارگران غیر ماهر را به دست آورده اند که به عنوان نقاش یا کاشی کار بداهه می پردازند و در نتیجه نتایج ضعیفی به همراه داشته است.

اگر می‌توانید برخی از سایت‌های ساخت‌وساز تکمیل‌شده را ببینید یا قبل از امضا در مورد شرکت‌ها بازخورد بخواهید، بهتر است.

تاریخ های تقریبی تحویل ساخت و ساز را در قراردادها لحاظ کنید و هر بار که محل ساخت و ساز به دلیل عدم رعایت این شرکت قطع می شود، ثبت کنید. «بعداً شکایت کردن» فایده ای ندارد: مشکلات باید به محض بروز مشکل حل شوند.

اصالت و طراحی

یکی از مواردی که من با مشتریان خود متوجه شده ام، جستجوی اصالت و کارایی خلقت است. دیگر امکان تقریبی پروژه وجود ندارد زیرا “بعداً در مورد آن فکر خواهیم کرد”.

پیچیدگی کار واقعاً زیاد است و نیاز به توجه و سرعت عمل از همه طرف دارد. در معرض خطر یک سرمایه گذاری رضایت بخش یا نتیجه متوسط.

امروزه خانه کانون توجه کسانی است که این گام مهم را برمی دارند.

اهمیت صرف هر پنی را با آگاهی کامل از حقایق و برای نتیجه ای که به شما احساس خوبی می دهد در نظر بگیرید.

بازسازی مبارک!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *