پلان خانه چیست؟

پلان خانه نموداری است که به شما امکان می دهد ساختمان را به ساده ترین و توضیحی ترین شکل ممکن ارائه دهید. معماری و چیدمان خانه مورد نظر با استفاده از نقشه های فنی و جزئیات متعدد به تفصیل بیان شده است. هر سطح از محل اقامت به دقت مورد مطالعه قرار می گیرد تا برنامه ریزی شود که تجهیزات و اثاثیه شما در کجا قرار گیرد. به لطف طرح خانه شما، سازندگان تمام اطلاعات لازم برای ساختن خانه ای کاملاً متناسب با نیازهای شما را خواهند داشت.

طرح خانه خود را توسعه دهید

اولین کاری که باید قبل از شروع طرح پلان خانه خود انجام دهید این است که خود را با دقت در مورد قوانینی که باید رعایت کنید و استانداردهای لازم برای ساخت خانه های فردی را آگاه کنید. به یاد داشته باشید که قبل از انتخاب مدل خانه خود، با طرح شهرسازی محلی برای منطقه خود مشورت کنید و در خطر ایجاد یک طرح غیرممکن، مراحل را نادیده نگیرید.

اندازه گیری

ابتدا باید زمین خود را به دقت اندازه گیری کنید و ابعاد آن را در مقیاس 1/100 گزارش دهید. پایه های فضای نشیمن را که می خواهید بپوشانید مشخص کنید و یک کاغذ به اندازه کافی برای خود تهیه کنید که پلان شما به چند قسمت بریده نشود.

نماها و دیوارها

نماها، دیوارها و پارتیشن های خود را با توجه به اتاق هایی که می خواهید ایجاد کنید و جهت خورشید قرار دهید. فراموش نکنید که ضخامت دیوارها را در نظر بگیرید که بسته به عملکرد و مکان آنها متفاوت است.

اکنون به ترجیح خود بین یک خانه دو طبقه یا یک طبقه، با سقف صاف یا سقف شیبدار سنتی فکر کنید تا بهترین تصور را داشته باشید که خانه ایده آل شما چگونه می تواند باشد.

سازماندهی اتاق های خود

اتاق های خانه خود را به گونه ای سازماندهی کنید که آشپزخانه، اتاق نشیمن، اتاق خواب کودکان و والدین، حمام، توالت و سایر فضاهای نشیمن به خوبی تجهیز شوند. تراس، گاراژ، اتاق رختشویی، اتاق بازی یا حتی سینما: این به شما بستگی دارد که خانه فردی آینده خود را آنطور که می خواهید تصور کنید.

در و پنجره

درها و پنجره ها نباید به طور تصادفی قرار گیرند. منافذ خانه شما به بیرون بسیار مهم است، زیرا اجازه می دهد فضای داخلی تهویه شود و حرکات شما را آسان تر کند. یک درب نامناسب یا یک پنجره غیرقابل استفاده می تواند به سرعت به یک مشکل تبدیل شود. تهویه نیز باید از قبل در نظر گرفته شود و اگر می خواهید شومینه یا VMC نصب کنید، همین امر صدق می کند.

تاسیسات انرژی

خانه آینده شما در حال شکل گیری است: اکنون می توانید تمام تاسیسات برق، آب و گاز را در آن قرار دهید. برای روشنایی، سینک و سیستم گرمایشی خود، مکان مناسبی را در نظر بگیرید.

جزئیات

به شما توصیه می کنیم برای درک بهتر فضای نشیمن داخل خانه، وسایل خانه، مبلمان و وسایل برقی خود را نیز ترسیم کنید. پس از تکمیل نقشه خانه، چشمان خود را ببندید و خود را در این ساختمان تصور کنید! با آمدن ایده ها به راحتی تغییراتی را ایجاد کنید.

سازنده خود را انتخاب کنید

طرح شما باید توسط یک سازنده با صلاحیت مطالعه شود تا مشخص شود آیا امکان ساخت خانه توضیح داده شده در آنجا وجود دارد یا خیر. برای قرار دادن دیوارهای باربر خود، کمک به انتخاب مصالح، بهینه سازی فضا و ساخت و ساز ساختمان با یک متخصص تماس بگیرید.

طرح خط معمولی خود را پیدا کنید

بسیاری از طرح های خانه برای سلف سرویس یا خرید از طریق اینترنت در دسترس هستند. از سبک سنتی مسکن گرفته تا خانه های معاصر، مدرن یا پرووانسالی: می توان تعداد زیادی طرح و مدل مختلف را به صورت آنلاین پیدا کرد.

اگر مهارت دارید، طرح خانه ای که قبلا انتخاب کرده اید را تغییر دهید و شخصی سازی کنید تا خانه شما به طور کامل نیازها و خواسته های شما را برآورده کند.

یک حرفه ای استخدام کنید

اگر نمی توانید طرح خانه ایده آل خود را در وب پیدا کنید یا می خواهید آن را توسط یک متخصص ترسیم کنید، یک معمار یا مدیر پروژه می تواند به شما کمک کند. ایده های خود را به آنها بگویید و آنها با در نظر گرفتن تمام استانداردهایی که در طراحی ساختمان باید رعایت شوند، می توانند دیدگاه خود را به شما ارائه دهند.

چگونه یک پلان خانه مدرن طراحی کنیم؟

خانه طراح یا پلان خانه مدرن نیاز به توجه ویژه دارد. طراحی این نوع خانه ها توسط همه تسلط ندارد و نیاز به توجه زیادی به جزئیات دارد. برای ایجاد نقشه ساخت و ساز برای یک خانه مدرن یا طراح، به کمک یک سازنده حرفه ای نیاز دارید.

نوع معماری مدرن دارای ویژگی هایی است که به دلیل اشکال هندسی تمیز، سقف مسطح و اتاق های بزرگ و روشن آن را از دیگر طرح های خانه متمایز می کند.

برای ساختن یک ساختمان سازگار با محیط زیست و محیط زیست انتخاب مصالح ساختمانی باید در صورت امکان محلی در نظر گرفته شود. برای اطلاع از هزینه کار می توانید درخواست قیمت بدهید. خانه، انبار یا ویلا دو طبقه: رویای خود را برای ساخت و ساز سنتی، مدرن یا طراحی شده به واقعیت تبدیل کنید.

همچنین بخوانید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *